Zdjęcia losowe

 


 

Rehabilitacja

 

DSC07032

Rehabilitacja w naszym Domu przebiega kilkutorowo. Jej kompleksowość pozytywnie wpływa nie tylko na sprawność mieszkańców, ale i na ich dobre samopoczucie psychiczne. Do każdego podchodzi się indywidualnie traktując każdą osobę jako szczególną i wyjątkową. Ilość i rodzaj zabiegów  regulowana jest  przez lekarzy specjalistów. Zabiegi  wykonywane są wyłącznie na zlecenie lekarskie.DSC07024

 

Dom Pomocy Społecznej „Kombatant” w Olsztynie wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do fizykoterapii, kinezyterapii, jak również do masażu. Wykonujemy następujące zabiegi: elektroterapię, termoterapię, laseroterapię, magnetoterapię, falę DSC07029uderzeniową, światłoterapię, hydroterapię.

Do zakresu kinezyterapii wykonywanej w naszym DPS-ie należą :ćwiczenia bierne (fizjoterapeuta, artromot), ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia wspomagane, ćwiczenia samowspomagane, ćwiczenia czynne, ćwiczenia czynne w odciążeniu (UGUL), ćwiczenia czynne w odciążeniu z oporem (UGUL), ćwiczenia czynne z oporem (rotor kkg., kkd.), ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia izotoniczne, ćwiczenia izokinetyczne, pionizacja, nauka chodu (balkonik, parapodium), ćwiczenia ogólnousprawniające.  

fizykoterapia1

Dom jest wyposażony w  łóżka do masażu, na których  się wykonuje masaż klasyczny oraz masaż uciskowy urządzeniem BTL Lymphastim. 

Różnorodność niepełnosprawności mieszkańców w przedziale wiekowym od 36 do 100 lat sprawia, iż pracownicy działu rehabilitacji reprezentują  wysoki  poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Uwaga personelu skupiona jest na utrzymaniu indywidualizmu podczas usprawniania,  na zabiegach mających na celu łagodzenie dolegliwości spowodowanych chorobami i ograniczenie zaburzeń związanych ze starzeniem się organizmu.hydroterapia

Wykwalifikowany zespół pracowników zawsze czuwa nad zdrowiem mieszkańca i przez codzienne obcowanie z nim stara się masazstworzyć Dom pełen ciepła i życzliwości.